Minecraft to fenomen. Wymykająca się próbom ścisłej klasyfikacji gatunkowej sandboksowa gra niezależnego studia Mojang AB jest zaprojektowana z myślą o kreatywności graczy, którzy mogą niemal dowolnie zmieniać zbudowany z voxeli (sześciennych bloków) wirtualny świat.

Uniwersum jest sukcesywnie rozbudowywane o coraz to nowe rozdziały. Nie tylko zresztą wirtualne. Wydawnictwo Egmont postanowiło opublikować serię komiksów i książek, które są z jednej strony dodatkiem do uniwersum, a z drugiej strony czymś zupełnie nowym. Wkrótce przyjrzymy się kilku tytułom.

Na dobry początek komiks dla wielbicieli Minecrafta, którego głównym bohaterem jest Tyler – chłopiec, jakich wielu. Jego życie zmienia się jednak, gdy wraz z rodziną przeprowadza się do nowego miasta. Na szczęście ma grupę zaufanych przyjaciół, którzy zawsze czekają na niego w świecie Minecrafta! Wspólnie z Evanem, Candace, Tobim i Grace przeżywają niezliczone przygody w Świecie Podstawowym. Tym razem postanawiają sprawdzić swoje siły w ostatecznym wyzwaniu, jakim jest… stawienie czoła straszliwemu Smokowi Kresu!


Scenariusz wyszedł spod pióra Sfé R. Monster („Eth’s Skin”), a rysunki przygotowała Sarah Graley („Glitch”, „Donut the Destroyer”). Zaintrygowani? Komiksowy album przetłumaczony przez Annę Hikiert został wydany za sprawą Wydawnictwa Egmont.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here