Czy ksenomorfy zyskały nowe życie? Owszem. Wszystko za sprawą animowanej serii przeznaczonej dla dorosłych. 

The Art of Derek Laufman.

W tamtym roku, gdy obchodziliśmy 40-lecie premiery kultowego horroru Ridleya Scotta, pojawiła się informacja o nowym projekcie, który miałby nawiązywać do gry „Obcy: Izolacja”. Do realizacji projektu złożonego z siedmiu epizodów wyznaczono studio Axis Animation, które pracowało przy wspomnianym tytule. Animowana seria faktycznie została odtworzona.

Tak też, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podstawę serialu stanowi materiał znany z gry „Obcy: Izolacja”. Twórcy opracowali istniejące przerywniki z rozgrywki, wprowadzili do nich nieco nowego materiału, a także przekształcili filmowe wersje scen wziętych bezpośrednio z gry. Serial jest już dostępny na platformie IGN.

„Obcy: Izolacja” to opowieść, w której główną bohaterka była Amanda – córka Ellen. Akcja toczyła się 15 lat po wydarzeniach w filmie „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”. Dziewczyna postanowiła odszukać zaginioną matkę, która ostatni raz była widziana w statku kosmicznym zaatakowanym przez krwiożercze ksenomorfy. Amanda stara się odkryć tajemnicę zaginięcia matki i uciec z pojazdu, unikając śmiercionośnych istot, odpowiedzialnych za zmasakrowanie członków załogi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here