Kilka dni temu przedstawiciele Teatru Syrena oraz Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy ogłosili rozpoczęcie współpracu, dzięki której już jesienią 2020 roku będziemy mogli zobaczyć sceniczną wersję komiksu o Kajku i Kokoszu „Szkoła latania”. Twórcy projektu zapowiadają, że „będzie śpiewająco i porywająco, ciekawie i dla młodszych, i dla starszych, energetycznie i muzycznie!”

Okazuje się, że reprezentanci Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy już w grudniu 2019 roku podpisali umowę licencyjną z Teatrem Syrena w Warszawie na realizację musicalu „ Kajko i Kokosz. Szkoła latania” na podstawie kultowego komiksu Janusza Christy. Mimo że umowa sfinalizowana została pod koniec roku, praca nad koncepcją musicalu trwa od kilku miesięcy. Dzięki temu wyjątkowa premiera, jaką niewątpliwe będzie inscenizacja przygód kultowych wojów Kajka i Kokosza, odbędzie się już w październiku 2020 roku.

Czego dowiadujemy się o projekcie? Oddajmy osobom zaangażowany w inicjatywę. Jestem przekona, że nie tylko dzieci pojawią się na spektaklach. Dla dorosłych Fanów, bohaterów rysowanych przez Dziadka, wizyta w Teatrze będzie  równie przyjemnym obowiązkiem. Marzyłam o filmie, teraz powstanie musical. To niesamowite, cenne i ważne dla mnie osobiściemówi Paulina Christa Prezes Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy –  trzymam kciuki za każdy element musicalu!

W najbliższych miesiącach poznamy obsadę i realizatorów spektaklu, na bieżąco informować będziemy o pracach nad końcowym scenariuszem, strojami bohaterów, pokażemy kulisy powstawania musicalu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” – informuje Marcin Zawada, zastępca dyrektora Teatru Syrena. Liczę, że zaskoczymy pozytywnie widzów nie tylko jakością spektaklu, ale i kampanią promocyjną. Na razie jednak za wcześnie na odkrywanie wszystkich „kart”.

Warto przy okazji dopowiedzieć, że w międzyczasie trwają zaawansowane prace nad serialową wersją historii zapisanej w serii „Kajko i Kokosz”. O kreskówkowej wizji pisałem w poprzednich notkach – pamiętacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here