„Lawa” to krótkometrażowa animacja Pixara z 2014 roku, której twórcą jest James Ford Murphy, a wykonawcą piosenki w oryginale Kuana Torres Kahele i Napua Greig.

Murphy dał się poznać jako animator współpracujący między innymi przy „Iniemamocnych”, „Potworach i spółce” czy „Ratatuj”. Jaką opowieść zapisał w rysunkowej formie? Doprawdy uroczą, mądrą, czarowną!

Samotny wulkan Uku obserwuje pary zwierząt, które okazują sobie miłość. Wierzy, że też spotka swoją drugą połówkę i nieustannie śpiewa dla niej piosenkę o miłości…
Czy warto czekać? 🧐 Mimo że człowiek – przepraszam, wulkan – coraz starszy.
Oczywista sprawa!👌

Bo Uku nieustannie wierzy, że pewnego dnia spotka swoją drugą połowę. Cały czas śpiewa dla niej piosenkę o miłości. Z czasem woda przykrywa go coraz bardziej, on jednak nadal cierpliwie czeka… Magia krótkiej formy, w której zaklęto opowieść o uczuciu tak pięknym, tak czystym, tak romantycznym, że… ach!

Po prostu zobaczcie cudo Disney/Pixar, które dostępne jest między innymi na HBO GO. Polska wersja jest fenomenalna, a to za sprawą Martyny Melosik i Marcina Jajkiewicza! Koniecznie przesłuchajcie też głównego motywu muzycznego. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here