Legendy powracają! Bo z jednej strony powrót „Animaniaków”, a z drugiej nowy „He-Man” realizowany dla Netflixa. A czy wiecie, że „Akira” – legendarny przedstawiciel cyberpunku – doczeka się oficjalnej kontynuacja w postaci serialu?

Elektryzującą wiadomością kilka miesięcy temu podzielił się Katsuhiro Otomo, twórca zarówno mangi, jak i kinowej adaptacji „Akiry”. Oficjalne wieści zostały przekazane podczas imprezy Anime Expo w Los Angeles. Wiadomo, że będzie to bezpośrednia, wieloodcinkowa kontynuacja legendarnego filmu. Serial nie ma jeszcze podanej daty premiery, nie jest też jasne, która z platform będzie dystrybuować nowy projekt.

Japoński reżyser pracuje też nad nowym projektem zatytułowanym jako „Orbital Era”. Opowieść spod znaku sci-fi ukaże nam życie na nowo powstałej kolonii kosmicznej.
Przewodnikami po tym dziwnym, nieprzystępnym, nieustannie zmieniającym się środowisku będzie dla nas grupka młodych, charakternych chłopaków. Czy będą oni równie charakterni, co członkowie motocyklowego gangu, a „Oribtal Era” okaże się „Akirą” w kosmosie? Czas pokaże! Zobaczcie zwiastun filmowego widowiska!

Akcja oryginalnej Akiry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Na gruzach Tokio powstała nowa metropolia – NeoTokio. 31 lat wcześniej Tokio zniszczone zostało w ogromnej eksplozji, która zapoczątkowała III wojnę światową. W 2019 miasto ogarnięte jest chaosem. Na ulicach szaleją młodociane gangi motocyklistów. Trwają starcia między policją a antyrządowymi powstańcami. Fanatycy religijni głoszą rychłe nadejście mesjasza – legendarnego Akiry…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here