„Co by było, gdyby Superman jako dziecko wylądował w ZSRR?” – oto pytanie, które postawił przed czytelnikami Mark Millar, autor komiksu „Superman: Czerwony Syn”. Nieoczywiste odczytanie legendy Człowieka ze Stali wkrótce zostanie sformatowane jako pełnometrażowy film animowany!

W tej opowieści Supermanem ląduje nie w Kansas, ale w kołchozie na Ukrainie. Wychowany w „jedynej słusznej wierze” we wspólne dobro, Człowiek ze Stali walczy w obronie klasy robotniczej, socjalizmu, Stalina i Układu Warszawskiego. Kto nie zna, ten poznać powinien. Bardzo przewrotna, zajmująco rozpisana opowieść! Głosu Batmanowi użyczy Roger Craig Smith, natomiast Jason Isaacs wcieli się w Supermana.

Superman: Czerwony Syn (ang. Superman: Red Son) – amerykański komiks autorstwa Marka Millara (scenariusz) oraz Dave’a Johnsona, Kiliana Plunketta i Andrew Robinsona (rysownicy), wydany przez DC Comics w 2003 roku, a po polsku przez Egmont Polska w 2015 roku. Opublikowany pierwotnie jako trzyczęściowa mini-seria w ramach cyklu Elseworlds (Inne światy), a potem w wydaniu zbiorczym, komiks odpowiada na pytanie „Co by było, gdyby Superman jako dziecko wylądował w ZSRR?”. Składa się z trzech części: Początki, Dominacja i Zmierzch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here