Blondwłosa piękność, międzygwiezdna agentka Barbarella, niedługo ponownie pojawi się w komiksie, którego scenarzystą będzie Mike Carey, znany choćby z serii „Lucyfer”, a więc spin-offa „Sandmana”! Co więcej, w najbliższych miesiącach w naszym nadwiślańskim kraju pojawi się również kultowy komiks z superheroiną.

Barbarella!

Postać Barbarelli najlepiej kojarzyć się może z widowiskiem science-fiction z 1968 roku. I w zasadzie słusznie. Bo choć film fantastyczny w reżyserii Rogera Vadima zrealizowany został na podstawie komiksu Jean-Claude’a Foresta, to wizerunek ponętnej agentki w popkulturze utrwalił się za sprawą aktorskiej interpretacji Jane Fondy. Jednak to właśnie 55. rocznica ukazania się oryginalnej opowieści graficznej stała się przyczynkiem do tego, aby stworzyć nową serię komiksową.

 

W latach 60. „Barbarella” Jean-Claude Forresta była postacią, która zredefiniowała epokę – to pierwsza, wyemancypowana bohaterką od dekad, która odważyła się podważyć wszystkie reguły oraz kodeksy moralnej. – powiedział Carey, dodając, że jest podekscytowany – wiadomo! – możliwością zajęcia się nowymi przygodami Barbarelli.

Komiks ma ukazać się jeszcze w tym roku nakładem Dynamite Entertainment. Gościem, który nadzorować będzie projekt jest Jean-Marc Lofficier, francuski autor, który dał się poznać chociażby jako autor niektórych skryptów do kreskówek – The Real Ghostbusters oraz Kaczych opowieści.

Ale, ale! To nie koniec wieści. „Barbarella” – ta piękna, oryginalna, komiksowa, z lat 60. – wkrótce doczeka się polskiego wydania! Wszystko za sprawą wydawnictwa Kurc, które w ten sposób zapowiada swoją propozycję: „Barbarella”. Absolutna klasyka komiksu dla dorosłych autorstwa Jean Claude’a Foresta (scenarzysta „Rozbitków czasu”). Bohaterka wzorowana na postaciach granych przez Brigitte Bardot. Spopularyzowana w słynnym filme Rogera Vadima. Debiut w Polsce. Źródełko: znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here