Mr. John Blacksad zagości w wirtualnym świecie! Opowieść o największym(?) kocim detektywie, antropomorficznym zwierzu z kultowej serii komiksowej „Blacksad”, już wkrótce będzie dostępna jako gra przygodowa typu point&click. Pięknie!

Blacksad

Jak narazie opublikowano pierwszą graficzkę z produkcji, którą znaleźć można poniżej. „Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że licencja Dargaud (oryginalny wydawca komiksu – przypis. red) została powierzona studiu Pendulo, znanego z przygodówek typu point&click „Yesterday” oraz „Runaway”, a studio Ys Interactive zajmie się grową adaptacja przygód Johna Blacksada.”  – taką informację znajduje się na francuskim portalu. Za tłumaczenie piękne podziękowania dla Bartka z Kudłatych Myśli! O sprawie jako pierwszy poinformował natomiast nieoceniony Anonimowy Grzybiarz.

blacksad - gra

Premiera gry przewidywana jest na przyszły rok. „Blacksad” to francuska seria komiksowa, której autorami są Hiszpanie: Juan Díaz Canales (scenariusz) i Juanjo Guarnido (rysunki).  Tytułowy bohater to czarny kocur, prywatny detektyw, rozwiązujący zagadki kryminalne w Nowym Jorku lat 50. XX wieku. Całość ujęta w stylistyce noir – mrau, to fakt!

W Polsce ukazało się wszystkie pięć albumów. Tak wygląda rozpiska:

  1. Pośród cieni (fr. Quelque part entre les ombres, 2000, wyd. pol. 2001)
  2. W śnieżnej bieli (fr. Arctic-Nation, 2003, wyd. pol. 2003)
  3. Czerwona dusza (fr. Âme rouge, 2005, wyd. pol. 2007)
  4. Piekło, spokój (fr. L’Enfer, le silence, 2010, wyd. pol. 2010)
  5. Amarillo (fr. Amarillo

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here