Niedawno oficjalnie dowiedzieliśmy się, że premiera nowej płyty „Gorillaz” planowana jest na 28 kwietnia, a tymczasem mamy kolejną, elektryzującą wieść – brytyjski zespół planuje własny serial animowany!

gorillaz1

Aż chce się ryknąć – nareszcie! Bo przecież zespół założony w 1998 roku przez Damona Albarna i Jamie Hewletta charakteryzuje się szalonym wizerunkiem – członkowie zespołu dysponują przecież swoimi wirtualnymi, małpimi awatarami. Zresztą pierwszy koncert zespołu na Brit Awards 2002 był mariażem muzyki i kina – w czasie trwania imprezy wyświetlane były animowane sekwencje na gigantycznych ekranach dla publiczności. Tak zaprezentowali się oni światu.

gorillaz

Teraz okazuje się, że Hewlett, który znany jest również jako rysownik komiksu „Tank Girl”, zdradził w wywiadzie dla magazynu „Q” plany na realizację 10-odcinkowej serii animowanej. Artysta nie zdradził jednak, kto realizuje projekt ani też kiedy można się spodziewać premiery spektaklu. Hewlett nie powiedział też nic konkretnego na temat fabuły poza tym, że serial będzie skoncentrowany na życiu fikcyjnych bohaterów. Całość ma się łączyć z promocją albumu Humanz, który usłyszymy już niebawem…

gorillaz2

Współtwórca zespołu zdradził również, iż swego czasu w planach była także pełnometrażowa produkcja o Gorillaz. Za projektem „Celebrity Harvest” stało studio DreamWorks („Shrek”). Uznano jednak, że widowisko jest dosyć zbyt śmiałe i bezkompromisowe – kto wie, może doczekamy się zatem emisji na Adult Swim? Czas pokaże! Temat będę śledzić na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here