Okazuje się, że współpraca pomiędzy wytwórnią Fox a Marvel Studios, już wkrótce może zaowocować zupełnie nowymi projektami! A konkretnie – animowanym serialem ze świata „X-Men”.

x-men

Pierwszą koprodukcją stworzoną przez Foxa i Marvela jest „Legion”, aktorski serial poświęcony postaci Davida Charlesa Hallera, który jest nieślubnym synem profesora Xaviera. Mutacje – przekleństwo rodzinne – nic zatem dziwnego, że David, podobnie jak i genialny ojciec, cierpi na nietypowe dolegliwości natury mentalnej… a konkretnie – zaburzenie dysocjacyjne tożsamości – każda z jego osobowości (znów ten rym „ości”!) przejawia zupełnie inne moce, przez co sam bohater bywa uznawany za jednego z najpotężniejszych mutantów.

Teraz mówi się, że już wkrótce może dojść do realizacji zupełnie nowego serialu animowanego osadzonego w świecie „X-Men”. Taką informacją dzieli się Rich Johnston, zazwyczaj dobrze zorientowany dziennikarz z BleedingCool, który powołując się na swoich informatorów z Marvela, zaznacza, że konkretniejsze zapowiedzi projektu powinny być ogłoszone bądź to w ramach WonderConu (31.03.-02.04), bądź Comic-Conu (20-23.07). Ponoć faktycznie jest coś na rzeczy – trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość! A jak to było dotychczas z animowanymi przygodami „X-Men”?

x-men-wolverine-and-the-x-men

„X-Men” pierwszy raz poza komiksowym medium pojawili się gościnnie już 1966 roku w serialu animowanym „The Marvel Super Heroes”. Największą popularnością cieszył się jednak zdecydowanie serial produkowany przez telewizję Fox Kids, a więc „X-Men: The Animated Series” z lat 1992-1997  – do najważniejszych bohaterów należeli Cyclops, Beast, Storm, Wolverine, Rogue, Gambit, Jean Grey oraz Jubilee. Ostatnia – póki co – animowana produkcja poświęcona mutantom, to „Wolverine and the X-Men” z 2009 stworzona przez Marvel Animation, w której Rosomak jest liderem X-Men.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here