Powolutku krystalizuje się nam wizja nowego serialu o Spider-Manie. Stephen Wacker, vice prezydent w departamencie animacji, a także jeden z producentów Marvela, zdradził również, skąd twórcy mogą czerpać inspiracje na telewizyjną historię.

superior-spider

Wacker powiedział, że w nowej kreskówce możemy spodziewać się choćby wątku znanego z komiksów opatrzonych tytułem „Spider-Island”. Seria rozpoczęta w 2011 roku przez Dan Slotta opierała się na dosyć zaskakującym pomyśle, gdyż… w niejasnych okolicznościach zwyczajni mieszkańcy Manhattanu zostali obdarowani pajęczymi mocami Petera Parkera. Społeczna katastrofa i rozróba? Nieunikniona, jako że mutacja okazała się być… dosyć niebezpieczna dla nowojorczyków, nic zatem dziwnego, że z pomocą Pajączkowi pośpieszyli między innymi Avengersi czy Cloak i Dagger.

spider-island

Oprócz tego Wacker stwierdził, że bardzo chciałbym, aby w serialu został wykorzystany pomysł znany z serii „Superior Spider-Man”, w którym doszło do niecodziennej zamiany ról i tożsamości – pomiędzy Parkerem a Doktorem Octopusem. Bezkompromisowa historia została opracowana ponownie przez Dana Slotta, który jest również… producentem nowego serialu o Spider-Manie. Wydaje się zatem, że szansa na adaptację wspomnianych komiksów jest całkiem spora! Choć, jak narazie, są to tylko plany/przypuszczenia. A co wiemy jeszcze?

superior-spider-man1

Jakiś czas temu informowałem z kolei, że w serialu pojawi się między innymi… Spider-Gwen oraz Miles Morales, który będzie mieć również własny film animowany od Sony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here