Demonologia, czarnoksięstwo, aura mroku, baśniowa groza… oto elementy charakterystyczne dla twórczości Mike’a Mignoli, który swego czasu przekonywał, iż panowanie Abrahama Lincolna naznaczone było prawdziwą niesamowitością, co twórca „Hellboya” zapisał w komiksie „Niesamowita dokręcana głowa i inne kurioza”. Niewiele brakowało, a otrzymalibyśmy również pełnoprawny serial animowany. Czas poznać kolejną historię z cyklu „Zaginęło w akcji”.


the-amazing-screw-on-head1

Demonologia i okultyzm – niezwykła historia od twórcy „Hellboya”

„Niesamowita dokręcana głowa i inne kurioza” to autorski komiks Mignoli z wydawnictwa Dark Horse, który w 2003 roku został nagrodzony Eisnerem jako najlepsza publikacja humorystyczna. Choć akcja osadzona jest w czasie wojny secesyjnej, to charakter opowieści – zarówno pod względem wizualnym, jak i tematycznym – zbliżono do sagi o Piekielnym Chłopcu. Tyle tylko że w tym przypadku tajnym agentem od spraw paranormalnych jest robot z administracji Lincolna, którego szczególną cechą jest.. duża elastyczność – bo jego głowa może być przytwierdzona do dowolnego korpusu. Główne zadanie mechanicznego agenta? Walka z nadprzyrodzonym! Arcywrogiem tytułowego bohatera jest nieumarły okultysta, niejaki Cesarz Zombie, wspierany przez wampirzą Mademoiselle i szalonego Dr. Snapa. Celem demonicznej drużyny jest przyzwanie potężnego watażki, który mógłby zniewolić świat śmiertelników.

Plany na animację – zobaczcie odcinek serialu!

Animowany serial miał być inspirowany pomysłami z komiksu, który już wkrótce ukaże się w polskim przekładzie w ramach propozycji wydawnictwa KBOOM. Premiera już w marcu – i cóż powiedzieć, bardzo warto jest czekać na ten nietypowy album! Bo w całości zapisano paranormalne tajemnice, pojawiają się zombie, wilkołaki, mordercze szympansy, uobecniona jest groza, czarny humor, wampirzy romans – czyste złoto. Serial został pomyślany jako propozycja na Sci-Fi Channel nie zdecydowało się na zamówienie pełnego sezonu, choć zrealizowano specjalny odcinek pilotażowy. Oprócz Mike’a Mignoli w projekt zaangażowany był Chris Prynoski na stanowisku reżysera („Metalocalypse”), a także Bryan Fuller jako scenarzysta i producent wykonawczy („Hannibal”). Zaintrygowani? Zatem czas na seans:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here