Garth Ennis słynie z bezkompromisowych historii. Oczywiście – kojarzymy „Kaznodzieję”, czy „Pielgrzyma”, ale warto poznać również… „Chłopców”, czyli brutalne rozliczenie się z trykociarskim mitem. Podobnie było w komiksie „The Pro”, który mógł doczekać się animowanej adaptacji. Achtung – propozycja skierowana jest zdecydowanie dla dorosłych.

the-pro-animacja

Samotna blondyna, która wychowuje berbecia, zdecydowanie nie ma łatwego życia. Okupuje nędzne mieszkanko, jej głównym źródłem dochodu są ręczne robótki dla mężczyzn (i nie chodzi tutaj o dzierganie swetrów). Pewnego ranka uświadamia ona sobie, że jej moc jest wielka, na co reaguje grupa superherosów, która włączą ją do zespołu „The League of Honor”.

the-pro-komiks

Drużyna superbohaterów to oczywiście parodia „Ligi Sprawiedliwych”. Jest Saint, czyli Supek, którego sperma ma niszczycielskie zdolności, Knight oraz Squire, a więc Batman i Robin ukazani w dosyć homoerotycznej relacji, obecna jest także Lady, rasowa seksbomba. No i nasza bohaterka, super-prostytutka, która dopiero uczy się walczyć ze złem.

Scenariuszem komiksowego one-shota zajął się Garth Ennis, rysunkami Amanda Conner, a kolorki nakładał Jimmy Palmiotti. W 2008 roku pojawiły się plany na stworzenie serialu animowanego, jednak, niestety, niewiele z tego wyszło. Choć w sieciowisku zachował się 8 minutowy materiał, taki swoisty prolog do serialu. „The Pro” – z jajem i zdecydowanie po bandzie. Zobaczcie zresztą sami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here