Kilka lat temu pojawiła się informacja o konkretnych planach na ekranizację „Thorgala”. Otóż Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”, „Turysta”) miał zająć się telewizyjną adaptacją komiksowej serii stworzonej przez Van Hamme’a i Rosińskiego. Projekt jest jednak na razie zawieszony. Ale, ale! Czy wiecie, że wiele lat wcześniej przymierzano się do stworzenia animacji?


thorgal

Grzegorz Rosiński zresztą od wielu, wielu lat, właściwie przy każdej okazji, na łamach różnych wywiadów wspominał, że „są plany na adaptacje”. Tak też było i w latach 90. ubiegłego wieku, gdy na zlecenie francuskiego studia produkcyjnego M.D.I. rozpoczęto prace koncepcyjne nad serialem animowanym opartym na kultowej serii. Wśród wstępnych grafik można znaleźć prace Dino Athanassiou, Patrice’a Suau, a także Danilela Cacouaulta na podstawie modeli Claire Wendling. Poniżej mała próbka,  która pozwala nam wyobrazić sobie rysunkowe widowisko.

Możemy też zobaczyć sekwencję obrazów wchodzących w skład storyboardu jednego z odcinków serialu animowanego opartego na „Thorgalu”. To raptem procencik z materiałów, które istnieją w sieci. Niestety – projekt nie wypalił, M.D.I. prawdopodobnie zbankrutowało, a nam pozostaje materiał na rozważania „co by było, gdyby…”. Jeśli chcecie poczytać więcej na ten temat, ba, w ogóle poznać uniwersum naszego kosmicznego wikinga” to odsyłam Was serdecznie na Thorgalverse, prawdziwą skarbnicę wiedzy poświęconą tej fantastycznej sadze. Tyle na dziś! Kolejne perełki już wkrótce.

Najpopularniejsza w Polsce, pasjonująca seria o przygodach ostatniego potomka Ludu z Gwiazd, Thorgala Aegirssona, wychowanego przez wikingów Północy. Niezwykła fabuła, mistrzowsko wykreowana magiczna kraina wikingów oraz wspaniałe ilustracje sprawiają, że kolejne tomy cyklu trafiają na szczyty list bestsellerów. Równolegle do głównej serii o Thorgalu ukazują się 3 cykle poboczne: Thorgal – Młodzieńcze lata, Thorgal – Kriss de Valnor i Thorgal – Louve. Można je czytać niezależnie, ale wszystkie tworzą misterną układankę i dopełniającą się wielowątkową opowieść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here