Zdrowo pokręcona, w równym stopniu satyryczna, co metafizyczna, nietypowa space-opera, czyli „Incal”! Wiadoma sprawa – komiksowa seria stworzona piórem Alejandro Jodorowsky’ego oraz pędzlem Moebiusa, powinna doczekać się filmowej adaptacji. A czy były jakieś próby w tej materii?

A i owszem! Choć… nieśmiałe. Niejaki Pascal Blais, reżyser i właściciel studia zajmującego się produkcją animacji, wspólnie z kilkoma artystami związanymi z kultowym magazynem „Heavy Metal” (gdzie Moebius również publikował), opracował zwiastun filmu na podstawie „Incala”. To zaledwie zajawka, ale jest naprawdę kosmiczna.

incal-animacja2

Wyobraźcie sobie tylko jak mogłyby wyglądać filmy adaptujące materiał z innych serii, na przykład: „Kasty Metabaronów”, „Megalexa”, „Technokapłanów” czy „Castaki”. Póki co – zapowiedź! No i nadzieja, że kiedyś uda się jednak zrealizować pełnometrażowy tytuł.

1 KOMENTARZ

  1. szukam i szukam, i nie mogę znaleźć e-maila do was 🙁 chciałam zapytać o coś, więc wybaczcie że piszę w komentarzu. Od paru lat powstał portal na którym są umieszczane komiksy online POLSKICH rysowników, amatorskie i profesjonalne. Czy takimi też się zajmujecie? Recenzje, promocja… widzę, że wspieracie Portal i Polski Duch a na początku były to zwykłe komiksy online. Prosiłabym o odpowiedź albo podsyłam kontakt do admina strony: http://webkomiksy.pl/contact

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here