Ależ nieziemsko! Dosłownie! Stan Lee jako dowódca superbohaterskiej drużyny złożonej z kosmitów? Tak jest. Wszystko za sprawą nowej serii animowanej „Stan Lee Cosmic Crusaders”.

stan lee superhero team

Stan Lee, zmarły przed rokiem tytan i legenda branży komiksowej, we współpracy z kilkoma artystami, m.in. Jackiem Kirbym, Steve’em Ditko i swoim bratem Larrym Lieberem współtworzył wiele postaci z komiksowego uniwersum Marvela (żeby wspomnieć tylko marki: Spider-Man, Iron Man, Hulk, Doktor Strange, Fantastyczna Czwórka, Daredevil, Czarna Pantera, Thor oraz X-Meni). To właśnie między innymi dzięki niemu Marvel Comics z niewielkiego lokalnego wydawcy zmieniła się w jednego z największych wydawców komiksowych na świecie.

Swoje dziedzictwo Lee zaznaczał również w świecie animacji. Warto przypomnieć, że najbardziej znaczące kreskówki oparte na mitologii Marvela już wkrótce zostaną udostępnione na Disney+. A to dopiero początek. Ostatnim projektem był właśnie serial „Stan Lee’s Cosmic Crusaders”. Animacja została zrealizowana przez firmę „Lee’s Pow” – za stronę wizualną odpowiada nie kto inny, tylko nieodżałowany Stan Lee, który opracował również główny zamysł fabularny i wystąpił jako aktor głosowy. Natomiast warstwą scenariuszową zajmuje się Fabian Nicezza, znany między innymi przy pracach nad komiksowym Deadpoolem. Wszystkie odcinki dostępne są już w sieci.

Bohaterami serialu jest grupa Kosmicznych Krzyżowców, drużynie złożonych z siedmiu kosmicznych przedstawicielów, których galaktyczna odyseja prowadzi na drogę pełną wyzwań. Jaki jest ostateczny efekt? Przekonajcie się sami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here